MASAL İsim Raporu:

MASAL Adının Yaygınlığı

 

Aradığınız MASAL kelimesini isim veritabanımızda bulamadık. Bu arada sadece ilk adınızı aradınız ve isminizi de Türkçe harfleri doğru kullanarak yazdınız değil mi? Mesela AYŞE yerine AYSE ararsanız ismi bulamayız tabii ki! Bir de bazı arkadaşlar abartıp iki ismi aynı anda arıyor, olmaz, öyle yapmayın. Adınız Mehmet Emin'se Mehmet'i ayrı, Emin'i ayrı ayrı arayın, hepsini beraber aramayın.

Ama adınızı doğru yazıp aramış olsanız bile ismi biz bulamadık demek isimsiz kaldınız, mahfoldunuz demek değil. Sadece bizim isimleri derlediğimiz yaklaşık 30.000 kişilik veritabanımız içinde 1 tane bile MASAL isminde kişi yok demek.

Ama biz ismi bulamasak da yine de aşağıda sizin için didikledik. Önce size bir istatistik çıkartalım: MASAL kelimesi Türkiye'de en çok kullanılan 2472 ad arasında yer almayacak kadar nadir bir isim ve yaygınlık oranı 30.000'de 1'den az.

Bu durumda da MASAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-06-2018 14:43 itibariyle 2,491'den az kişinin isminin MASAL olduğu ve MASAL isimli kişi sayısının her yıl taş çatlasa 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MASAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler (Braille) Alfabesinde MASAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MASAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MASAL İsminin Yazılışı:

--.-....-.-..

Denizcilik Alfabesinde MASAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MASAL İsminin Barkod Yazılışı:

MASAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MASAL kelimesiyle ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MASAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MASAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asal) göre masal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sal) göre masal ile Uyumlu İsimler :

ünsal köksal göksal emsal eksal gürsal kutsal ersal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre masal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ MASAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (masa) göre MASAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mas) göre MASAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ma) göre MASAL ile Uyumlu İsimler :

mahmut mahir makbule macit mazhar mansur mazlum maruf malik macir mahmur mahmure mahru mahfuz mahrumi mahsum mahya maide manol manolya

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MASAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ma' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

meral mikail mürsel mübeccel mergül manol minel

MASAL isminin Anlamı

MASAL Anlam

Biz MASAL adını veritabanımızda bulamadık diyoruz, siz hala anlamı ne diye soruyorsunuz. Hoş veritabanımız içinde bulsaydık da bizim sitemiz isim anlamlarını vermiyor, acayip ve garip diğer bilgileri veriyor. Siz iyisi mi ismin anlamını Google'da arayın. Arama kutusunda "MASAL + Anlam" veya "MASAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık!

Google
MASAL kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MASAL sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

M
A
S
A
L
TOPLAM
16
1
22
1
15
55

MASAL kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal