AĞA İsim Raporu:

AĞA Adının Yaygınlığı

AĞA Türkiye'de en çok kullanılan 1786. isim (... 1784. olguner, 1785. oruç, 1786. ağa, 1787. pekcan, 1788. peker, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AĞA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AĞA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-09-2021 08:21 itibariyle yaklaşık 2,607 kişinin isminin AĞA olduğu ve AĞA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AĞA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 483 AĞA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AĞA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

AĞA Türkiye'nin en yaygın 1786. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1786. ad ise Lazaro ismi. AĞA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1784. Mukund 1785. Simeon 1786. Lazaro 1787. Angus 1788. Ethel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AĞA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AĞA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AĞA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AĞA İsminin Yazılışı:

.---..-

Denizcilik Alfabesinde AĞA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AĞA İsminin Barkod Yazılışı:

AĞA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AĞA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AĞA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

çağatay armağan kağan

SON HARFLERİ AĞA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ğa) göre ağa ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ AĞA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre AĞA ile Uyumlu İsimler :

ağca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AĞA İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

atilla ayça arda ayla ata asena açelya aybala almora almıla asya ağca anda attila aysuda azra aşina

AĞA isminin Anlamı

AĞA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AĞA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AĞA + Anlam" veya "AĞA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AĞA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AĞA adını oluşturan A, Ğ, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 11:

A
Ğ
A
TOPLAM
1
9
1
11

AĞA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1. ağa, 2. eda, 3. baha, 4. ağca, 5. bade, ... Toplam 1 ismin aritmetik toplamı 11 (Binde 0.4 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :