AMAÇ İsim Raporu:

AMAÇ Adının Yaygınlığı

AMAÇ Türkiye'de en çok kullanılan 1383. isim (... 1381. beliğ, 1382. alptekin, 1383. amaç, 1384. aras, 1385. arzum, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı AMAÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

AMAÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 03:43 itibariyle yaklaşık 6,287 kişinin isminin AMAÇ olduğu ve AMAÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AMAÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AMAÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

AMAÇ Türkiye'nin en yaygın 1383. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1383. ad ise German ismi. AMAÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1381. Edna 1382. Gregorio 1383. German 1384. Josefina 1385. Domingo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AMAÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AMAÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AMAÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AMAÇ İsminin Yazılışı:

.---.--.-.

Denizcilik Alfabesinde AMAÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AMAÇ İsminin Barkod Yazılışı:

AMAÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AMAÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AMAÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AMAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (maç) göre amaç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre amaç ile Uyumlu İsimler :

aytaç sertaç andaç olgaç miraç ataç ortaç

BAŞ HARFLERİ AMAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ama) göre AMAÇ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (am) göre AMAÇ ile Uyumlu İsimler :

amber

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AMAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

aytaç andaç atınç ataç aytunç

AMAÇ isminin Anlamı

AMAÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AMAÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AMAÇ + Anlam" veya "AMAÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AMAÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AMAÇ adını oluşturan A, M, A, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 22:

A
M
A
Ç
TOPLAM
1
16
1
4
22

AMAÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 14. deha, 15. ela, 16. amaç, 17. anda, 18. cem, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 22 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

deha ela