ARAS İsim Raporu:

ARAS Adının Yaygınlığı

ARAS Türkiye'de en çok kullanılan 1384. isim (... 1382. alptekin, 1383. amaç, 1384. aras, 1385. arzum, 1386. aslihan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ARAS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ARAS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:46 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin ARAS olduğu ve ARAS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARAS adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 ARAS yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ARAS sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

ARAS Türkiye'nin en yaygın 1384. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1384. ad ise Josefina ismi. ARAS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1382. Gregorio 1383. German 1384. Josefina 1385. Domingo 1386. Philippe isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARAS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARAS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARAS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARAS İsminin Yazılışı:

.-.-..-...

Denizcilik Alfabesinde ARAS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARAS İsminin Barkod Yazılışı:

ARAS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARAS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARAS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ARAS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ras) göre aras ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (as) göre aras ile Uyumlu İsimler :

ilyas abbas elmas barlas

BAŞ HARFLERİ ARAS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ara) göre ARAS ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ar) göre ARAS ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman arkan argun artun arzum arbay arefe arkun artuner arzugül arin arkın arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARAS İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

abbas aybars

ARAS isminin Anlamı

ARAS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARAS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARAS + Anlam" veya "ARAS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARAS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARAS adını oluşturan A, R, A, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

A
R
A
S
TOPLAM
1
21
1
22
45

ARAS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 196. sara, 197. sema, 198. aras, 199. çelebi, 200. gaffar, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla banu benek bengi bilal cuma esma ferah nail lamia eran sara sema çelebi gaffar habip bigen inal nebibe imam