ARZUMAN İsim Raporu:

ARZUMAN Adının Yaygınlığı

ARZUMAN Türkiye'de en çok kullanılan 1954. isim (... 1952. arkın, 1953. talay, 1954. arzuman, 1955. asen, 1956. şimal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ARZUMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ARZUMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:36 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ARZUMAN olduğu ve ARZUMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARZUMAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ARZUMAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ARZUMAN Türkiye'nin en yaygın 1954. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1954. ad ise Leena ismi. ARZUMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1952. Fisher 1953. Anupama 1954. Leena 1955. Vickie 1956. Amita isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARZUMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARZUMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARZUMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARZUMAN İsminin Yazılışı:

.-.-.--....---.--.

Denizcilik Alfabesinde ARZUMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARZUMAN İsminin Barkod Yazılışı:

ARZUMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARZUMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARZUMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ARZUMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (rzuman) göre arzuman ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (zuman) göre arzuman ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (uman) göre arzuman ile Uyumlu İsimler :

asuman numan şaduman

Son 3 harfine (man) göre arzuman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman teoman erman selman kahraman lokman neriman ataman yaman arman peyman leman erkman salman akman mehman rahman

Son 2 harfine (an) göre arzuman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ ARZUMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (arzuma) göre ARZUMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (arzum) göre ARZUMAN ile Uyumlu İsimler :

arzum

İlk 4 harfine (arzu) göre ARZUMAN ile Uyumlu İsimler :

arzu arzugül

İlk 3 harfine (arz) göre ARZUMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ar) göre ARZUMAN ile Uyumlu İsimler :

arif arda armağan arife arslan arman arkan argun artun aras arbay arefe arkun artuner arin arkın arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARZUMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'arz' ile başlayıp 'man' ile Biten İsimler :

'ar' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

armağan arslan arman arkan arıkan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin aykın aycan aygün alaaddin atahan acarhan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın asen aslıcan atılgan

ARZUMAN isminin Anlamı

ARZUMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARZUMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARZUMAN + Anlam" veya "ARZUMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARZUMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARZUMAN adını oluşturan A, R, Z, U, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 110:

A
R
Z
U
M
A
N
TOPLAM
1
21
29
25
16
1
17
110

ARZUMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2214. olguner, 2215. timuçin, 2216. arzuman, 2217. turul, 2218. ömürden, ... Toplam 12 ismin aritmetik toplamı 110 (Binde 4.85 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yavuz şükrü nurten ümeyye nurper olguner timuçin turul ömürden şayeste şirzat