ALİŞAN İsim Raporu:

ALİŞAN Adının Yaygınlığı

ALİŞAN Türkiye'de en çok kullanılan 1195. isim (... 1193. ajlan, 1194. akgün, 1195. alişan, 1196. argun, 1197. artun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ALİŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ALİŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:07 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin ALİŞAN olduğu ve ALİŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALİŞAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 ALİŞAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALİŞAN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ALİŞAN Türkiye'nin en yaygın 1195. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1195. ad ise Collins ismi. ALİŞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1193. Kantilal 1194. Xuan 1195. Collins 1196. Webster 1197. Sanjiv isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALİŞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALİŞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALİŞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALİŞAN İsminin Yazılışı:

.-.-........--.

Denizcilik Alfabesinde ALİŞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALİŞAN İsminin Barkod Yazılışı:

ALİŞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALİŞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALİŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (lişan) göre alişan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (işan) göre alişan ile Uyumlu İsimler :

nişan zişan

Son 3 harfine (şan) göre alişan ile Uyumlu İsimler :

rahşan erşan ilkşan okşan eyşan mirşan

Son 2 harfine (an) göre alişan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ ALİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (alişa) göre ALİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (aliş) göre ALİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ali) göre ALİŞAN ile Uyumlu İsimler :

ali alican aliye alim alihan alime alize

İlk 2 harfine (al) göre ALİŞAN ile Uyumlu İsimler :

alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alkan alperen altay alaaddin alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

altan alparslan alpaslan alican alkan alpagan alperkaan alihan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman ayşen aydan aytekin armağan atakan aslan abidin alaattin aşkın afşin alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ALİŞAN isminin Anlamı

ALİŞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALİŞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALİŞAN + Anlam" veya "ALİŞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALİŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALİŞAN adını oluşturan A, L, İ, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

A
L
İ
Ş
A
N
TOPLAM
1
15
12
23
1
17
69

ALİŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 983. ferhat, 984. gökhan, 985. alişan, 986. bayram, 987. aysan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal