SEZİ İsim Raporu:

SEZİ Adının Yaygınlığı

SEZİ Türkiye'de en çok kullanılan 1703. isim (... 1701. gülhal, 1702. hürcan, 1703. sezi, 1704. türel, 1705. macir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEZİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEZİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:55 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SEZİ olduğu ve SEZİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZİ Türkiye'nin en yaygın 1703. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1703. ad ise Sumner ismi. SEZİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1701. Brady 1702. Fern 1703. Sumner 1704. Rowland 1705. Griffith isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZİ İsminin Yazılışı:

....--....

Denizcilik Alfabesinde SEZİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEZİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sezin

SON HARFLERİ SEZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ezi) göre sezi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (zi) göre sezi ile Uyumlu İsimler :

remzi fevzi niyazi gazi feyzi suzi battalgazi mevzi

BAŞ HARFLERİ SEZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sez) göre SEZİ ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezai sezen sezer sezin seza sezgi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZİ İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEZİ isminin Anlamı

SEZİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZİ + Anlam" veya "SEZİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZİ adını oluşturan S, E, Z, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

S
E
Z
İ
TOPLAM
22
6
29
12
69

SEZİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 995. kezban, 996. koral, 997. sezi, 998. taner, 999. melike, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal