SAKİ İsim Raporu:

SAKİ Adının Yaygınlığı

SAKİ Türkiye'de en çok kullanılan 2222. isim (... 2220. durdu, 2221. kuddusi, 2222. saki, 2223. sani, 2224. tan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SAKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SAKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:52 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin SAKİ olduğu ve SAKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAKİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAKİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAKİ Türkiye'nin en yaygın 2222. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2222. ad ise Steele ismi. SAKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2220. Labib 2221. Bowen 2222. Steele 2223. Ames 2224. The isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAKİ İsminin Yazılışı:

....--.-..

Denizcilik Alfabesinde SAKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAKİ İsminin Barkod Yazılışı:

SAKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sakine

SON HARFLERİ SAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aki) göre saki ile Uyumlu İsimler :

baki naki abdulbaki haki

Son 2 harfine (ki) göre saki ile Uyumlu İsimler :

zeki şevki berki

BAŞ HARFLERİ SAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sak) göre SAKİ ile Uyumlu İsimler :

sakine sakıp

İlk 2 harfine (sa) göre SAKİ ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi sani sebati semavi selmani suavi

SAKİ isminin Anlamı

SAKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAKİ + Anlam" veya "SAKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAKİ adını oluşturan S, A, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

S
A
K
İ
TOPLAM
22
1
14
12
49

SAKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 280. ferdağ, 281. medar, 282. saki, 283. okan, 284. asım, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar