SAFA İsim Raporu:

SAFA Adının Yaygınlığı

SAFA Türkiye'de en çok kullanılan 805. isim (... 803. şerafettin, 804. asiye, 805. safa, 806. afşin, 807. kurtuluş, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı SAFA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

SAFA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:41 itibariyle yaklaşık 18,053 kişinin isminin SAFA olduğu ve SAFA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAFA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,962 SAFA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SAFA sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

SAFA Türkiye'nin en yaygın 805. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 805. ad ise Corey ismi. SAFA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 803. Garry 804. Bill 805. Corey 806. Darlene 807. Sami isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAFA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAFA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAFA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAFA İsminin Yazılışı:

....-..-..-

Denizcilik Alfabesinde SAFA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAFA İsminin Barkod Yazılışı:

SAFA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAFA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAFA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAFA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (afa) göre safa ile Uyumlu İsimler :

mustafa

Son 2 harfine (fa) göre safa ile Uyumlu İsimler :

sefa vefa gülsefa

BAŞ HARFLERİ SAFA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (saf) göre SAFA ile Uyumlu İsimler :

safiye saffet safi safire

İlk 2 harfine (sa) göre SAFA ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi sadettin sabiha sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAFA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SAFA isminin Anlamı

SAFA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAFA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAFA + Anlam" veya "SAFA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAFA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAFA adını oluşturan S, A, F, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 31:

S
A
F
A
TOPLAM
22
1
7
1
31

SAFA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 37. asaf, 38. ecem, 39. safa, 40. hale, 41. nabi, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 31 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

asaf ecem