SABRİYE İsim Raporu:

SABRİYE Adının Yaygınlığı

SABRİYE Türkiye'de en çok kullanılan 860. isim (... 858. polat, 859. ruhan, 860. sabriye, 861. sebahat, 862. seyfullah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı SABRİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

SABRİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:53 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin SABRİYE olduğu ve SABRİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABRİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SABRİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SABRİYE Türkiye'nin en yaygın 860. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 860. ad ise Jung ismi. SABRİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 858. Faith 859. Jodi 860. Jung 861. Felipe 862. Emile isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABRİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABRİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABRİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABRİYE İsminin Yazılışı:

....--....-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde SABRİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABRİYE İsminin Barkod Yazılışı:

SABRİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABRİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABRİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SABRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (abriye) göre sabriye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (briye) göre sabriye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (riye) göre sabriye ile Uyumlu İsimler :

kadriye hayriye nuriye fikriye bahriye fahriye huriye şükriye bedriye duriye nevriye mehriye mihriye cevriye düriye

Son 3 harfine (iye) göre sabriye ile Uyumlu İsimler :

zekiye naciye lütfiye safiye nazmiye rukiye remziye saniye asiye aliye behiye hüsniye fevziye hediye sadiye resmiye zülfiye raziye şaziye methiye nadiye nafiye naziye refiye bilgiye cemaliye hamidiye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre sabriye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ SABRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (sabriy) göre SABRİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (sabri) göre SABRİYE ile Uyumlu İsimler :

sabri

İlk 4 harfine (sabr) göre SABRİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sab) göre SABRİYE ile Uyumlu İsimler :

sabiha sabahattin sabit sabahat sabire sabutay saba

İlk 2 harfine (sa) göre SABRİYE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sab' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

'sa' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

safiye saniye sadiye samiye

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

saime sakine simge sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SABRİYE isminin Anlamı

SABRİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABRİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABRİYE + Anlam" veya "SABRİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABRİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABRİYE adını oluşturan S, A, B, R, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

S
A
B
R
İ
Y
E
TOPLAM
22
1
2
21
12
28
6
92

SABRİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1822. mergül, 1823. mücahit, 1824. sabriye, 1825. seyit, 1826. yakut, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün