HAYRİYE İsim Raporu:

HAYRİYE Adının Yaygınlığı

HAYRİYE Türkiye'de en çok kullanılan 484. isim (... 482. hamza, 483. hanife, 484. hayriye, 485. kadri, 486. necmettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı HAYRİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

HAYRİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:45 itibariyle yaklaşık 39,680 kişinin isminin HAYRİYE olduğu ve HAYRİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAYRİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAYRİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAYRİYE Türkiye'nin en yaygın 484. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 484. ad ise Dominic ismi. HAYRİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 482. Graham 483. Carla 484. Dominic 485. Chandra 486. Gina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAYRİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAYRİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAYRİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAYRİYE İsminin Yazılışı:

.....--.--.-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde HAYRİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAYRİYE İsminin Barkod Yazılışı:

HAYRİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAYRİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAYRİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAYRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ayriye) göre hayriye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (yriye) göre hayriye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (riye) göre hayriye ile Uyumlu İsimler :

kadriye nuriye fikriye bahriye fahriye huriye sabriye şükriye bedriye duriye nevriye mehriye mihriye cevriye düriye

Son 3 harfine (iye) göre hayriye ile Uyumlu İsimler :

zekiye naciye lütfiye safiye nazmiye rukiye remziye saniye asiye aliye behiye hüsniye fevziye hediye sadiye resmiye zülfiye raziye şaziye methiye nadiye nafiye naziye refiye bilgiye cemaliye hamidiye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre hayriye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ HAYRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (hayriy) göre HAYRİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (hayri) göre HAYRİYE ile Uyumlu İsimler :

hayri

İlk 4 harfine (hayr) göre HAYRİYE ile Uyumlu İsimler :

hayrettin hayrullah hayrünnisa hayrünisa

İlk 3 harfine (hay) göre HAYRİYE ile Uyumlu İsimler :

haydar hayati hayim hayyam hayal hayat

İlk 2 harfine (ha) göre HAYRİYE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi hamit havva hacer hacı halis hamza hanife hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hanefi hasip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAYRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'hay' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

'ha' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

hamidiye hamdiye

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hale halime halide hamide habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hare hüdeyde hatime huzeyfe

HAYRİYE isminin Anlamı

HAYRİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAYRİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAYRİYE + Anlam" veya "HAYRİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAYRİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAYRİYE adını oluşturan H, A, Y, R, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 106:

H
A
Y
R
İ
Y
E
TOPLAM
10
1
28
21
12
28
6
106

HAYRİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2135. zeynep, 2136. günseli, 2137. hayriye, 2138. servet, 2139. müferet, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 106 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zeynep günseli servet müferet mürsel nevrez nurcihan nursel nüvit rukiye songül sevgün tosun tunçalp zerrin soysal alpgiray rüzgar cantürk ferudun kamuray muhlise sevdiye sülün tayfur ismailhan