NURCİHAN İsim Raporu:

NURCİHAN Adının Yaygınlığı

NURCİHAN Türkiye'de en çok kullanılan 1774. isim (... 1772. nuhi, 1773. nural, 1774. nurcihan, 1775. nurgün, 1776. nurkal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NURCİHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NURCİHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:48 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NURCİHAN olduğu ve NURCİHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURCİHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NURCİHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

NURCİHAN Türkiye'nin en yaygın 1774. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1774. ad ise Murali ismi. NURCİHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1772. Muhammed 1773. Cheri 1774. Murali 1775. Marty 1776. Leopoldo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURCİHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURCİHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURCİHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURCİHAN İsminin Yazılışı:

-...-.-.-.-........--.

Denizcilik Alfabesinde NURCİHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURCİHAN İsminin Barkod Yazılışı:

NURCİHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURCİHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURCİHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURCİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (urcihan) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (rcihan) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

ercihan

Son 5 harfine (cihan) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

cihan incihan

Son 4 harfine (ihan) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

neslihan nihan perihan nagihan istemihan aslihan alihan selihan

Son 3 harfine (han) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

gökhan orhan ayhan erhan ilhan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan korhan gülhan batuhan turhan denizhan ruhan nagehan özhan han metehan berhan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan atahan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan buğrahan emirhan murathan ismailhan emrahan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan rüçhan refhan yusufhan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre nurcihan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ NURCİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (nurciha) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (nurcih) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (nurci) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nurc) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

nurcan

İlk 3 harfine (nur) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nurdan nuran nurten nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURCİHAN ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURCİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'nur' ile başlayıp 'han' ile Biten İsimler :

nurhan

'nu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nurdan nuran nurcan numan nurkan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nihan nurettin nazan nurten nalan nevin necmettin nermin nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NURCİHAN isminin Anlamı

NURCİHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURCİHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURCİHAN + Anlam" veya "NURCİHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURCİHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURCİHAN adını oluşturan N, U, R, C, İ, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 106:

N
U
R
C
İ
H
A
N
TOPLAM
17
25
21
3
12
10
1
17
106

NURCİHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2140. mürsel, 2141. nevrez, 2142. nurcihan, 2143. nursel, 2144. nüvit, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 106 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zeynep günseli hayriye servet müferet mürsel nevrez nursel nüvit rukiye songül sevgün tosun tunçalp zerrin soysal alpgiray rüzgar cantürk ferudun kamuray muhlise sevdiye sülün tayfur ismailhan