NURİYE İsim Raporu:

NURİYE Adının Yaygınlığı

NURİYE Türkiye'de en çok kullanılan 660. isim (... 658. nimet, 659. numan, 660. nuriye, 661. rahime, 662. rezzan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı NURİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

NURİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:47 itibariyle yaklaşık 24,349 kişinin isminin NURİYE olduğu ve NURİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NURİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NURİYE Türkiye'nin en yaygın 660. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 660. ad ise Ajay ismi. NURİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 658. Edith 659. Vicki 660. Ajay 661. Sheryl 662. Sherman isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURİYE İsminin Yazılışı:

-...-.-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde NURİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURİYE İsminin Barkod Yazılışı:

NURİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (uriye) göre nuriye ile Uyumlu İsimler :

huriye duriye

Son 4 harfine (riye) göre nuriye ile Uyumlu İsimler :

kadriye hayriye fikriye bahriye fahriye sabriye şükriye bedriye nevriye mehriye mihriye cevriye düriye

Son 3 harfine (iye) göre nuriye ile Uyumlu İsimler :

zekiye naciye lütfiye safiye nazmiye rukiye remziye saniye asiye aliye behiye hüsniye fevziye hediye sadiye resmiye zülfiye raziye şaziye methiye nadiye nafiye naziye refiye bilgiye cemaliye hamidiye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre nuriye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ NURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nuriy) göre NURİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nuri) göre NURİYE ile Uyumlu İsimler :

nuri

İlk 3 harfine (nur) göre NURİYE ile Uyumlu İsimler :

nur nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURİYE ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NURİYE isminin Anlamı

NURİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURİYE + Anlam" veya "NURİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURİYE adını oluşturan N, U, R, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 109:

N
U
R
İ
Y
E
TOPLAM
17
25
21
12
28
6
109

NURİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2198. oğuzhan, 2199. nazmiye, 2200. nuriye, 2201. nurşen, 2202. sönmez, ... Toplam 16 ismin aritmetik toplamı 109 (Binde 6.47 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kürşat dudugül emrullah hulusi hümeysa oğuzhan nazmiye nurşen sönmez sevgiye şennur alptekin dolunay tenzile şuayip