NEDİME İsim Raporu:

NEDİME Adının Yaygınlığı

NEDİME Türkiye'de en çok kullanılan 1332. isim (... 1330. refiye, 1331. rüya, 1332. nedime, 1333. sabahat, 1334. safi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NEDİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NEDİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:01 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin NEDİME olduğu ve NEDİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEDİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEDİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEDİME Türkiye'nin en yaygın 1332. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1332. ad ise Yun ismi. NEDİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1330. Franz 1331. Dexter 1332. Yun 1333. Terrell 1334. Sook isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEDİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEDİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEDİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEDİME İsminin Yazılışı:

-..-....--.

Denizcilik Alfabesinde NEDİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEDİME İsminin Barkod Yazılışı:

NEDİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEDİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEDİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEDİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (edime) göre nedime ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dime) göre nedime ile Uyumlu İsimler :

fadime

Son 3 harfine (ime) göre nedime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime saime naime rasime azime besime ganime müslime nerime salime alime fehime hatime kerime nazime selime

Son 2 harfine (me) göre nedime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ NEDİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nedim) göre NEDİME ile Uyumlu İsimler :

nedim

İlk 4 harfine (nedi) göre NEDİME ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ned) göre NEDİME ile Uyumlu İsimler :

nedret nedviye

İlk 2 harfine (ne) göre NEDİME ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEDİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

nerime

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nadide naile nadile nasibe nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NEDİME isminin Anlamı

NEDİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEDİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEDİME + Anlam" veya "NEDİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEDİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEDİME adını oluşturan N, E, D, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

N
E
D
İ
M
E
TOPLAM
17
6
5
12
16
6
62

NEDİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 721. medine, 722. nadire, 723. nedime, 724. sacit, 725. sanem, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda