AYDIN İsim Raporu:

AYDIN Adının Yaygınlığı

AYDIN Türkiye'de en çok kullanılan 70. isim (... 68. yasemin, 69. emin, 70. aydın, 71. adnan, 72. meltem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 409 kişiden birinin adı AYDIN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.44.

AYDIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:00 itibariyle yaklaşık 220,048 kişinin isminin AYDIN olduğu ve AYDIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2900 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYDIN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 12.82 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,440 AYDIN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYDIN sayısı her yıl 34 kişi artıyor.

AYDIN Türkiye'nin en yaygın 70. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 70. ad ise Albert ismi. AYDIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 68. Carl 69. Craig 70. Albert 71. Lisa 72. Dennis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYDIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYDIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYDIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYDIN İsminin Yazılışı:

.--.---....-.

Denizcilik Alfabesinde AYDIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYDIN İsminin Barkod Yazılışı:

AYDIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYDIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYDIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYDIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ydın) göre aydın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dın) göre aydın ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ın) göre aydın ile Uyumlu İsimler :

yalçın akın ışın taşkın aşkın aykın saygın ılgın yalın barkın algın alkın aysın barçın barın yarkın akalın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ AYDIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aydı) göre AYDIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayd) göre AYDIN ile Uyumlu İsimler :

aydan aydoğan aydemir aydin aydoğ

İlk 2 harfine (ay) göre AYDIN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYDIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

aykın aysın

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYDIN isminin Anlamı

AYDIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYDIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYDIN + Anlam" veya "AYDIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYDIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYDIN adını oluşturan A, Y, D, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

A
Y
D
I
N
TOPLAM
1
28
5
11
17
62

AYDIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 700. ihsan, 701. ahter, 702. aydın, 703. alaeddin, 704. şefik, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda