ARMAN İsim Raporu:

ARMAN Adının Yaygınlığı

ARMAN Türkiye'de en çok kullanılan 1014. isim (... 1012. nahit, 1013. korkut, 1014. arman, 1015. enise, 1016. aycan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ARMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ARMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:28 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin ARMAN olduğu ve ARMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARMAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ARMAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ARMAN Türkiye'nin en yaygın 1014. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1014. ad ise Monte ismi. ARMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1012. Sunita 1013. Priscilla 1014. Monte 1015. Derrick 1016. Dirk isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARMAN İsminin Yazılışı:

.-.-.--.--.

Denizcilik Alfabesinde ARMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARMAN İsminin Barkod Yazılışı:

ARMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ARMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rman) göre arman ile Uyumlu İsimler :

erman

Son 3 harfine (man) göre arman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman asuman teoman selman kahraman numan lokman neriman ataman yaman peyman leman erkman şaduman salman akman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre arman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ ARMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (arma) göre ARMAN ile Uyumlu İsimler :

armağan

İlk 3 harfine (arm) göre ARMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ar) göre ARMAN ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda arife arslan arkan argun artun aras arzum arbay arefe arkun artuner arzugül arin arkın arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

armağan arslan arkan arzuman arıkan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin aykın aycan aygün alaaddin atahan acarhan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın asen aslıcan atılgan

ARMAN isminin Anlamı

ARMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARMAN + Anlam" veya "ARMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARMAN adını oluşturan A, R, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

A
R
M
A
N
TOPLAM
1
21
16
1
17
56

ARMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 466. sidal, 467. nadir, 468. arman, 469. aslan, 470. hatice, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir aslan hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya