NURDAN İsim Raporu:

NURDAN Adının Yaygınlığı

NURDAN Türkiye'de en çok kullanılan 272. isim (... 270. reyhan, 271. hilmi, 272. nurdan, 273. alev, 274. nazan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı NURDAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

NURDAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:10 itibariyle yaklaşık 79,419 kişinin isminin NURDAN olduğu ve NURDAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURDAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NURDAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

NURDAN Türkiye'nin en yaygın 272. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 272. ad ise Julia ismi. NURDAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 270. Geoffrey 271. Leroy 272. Julia 273. Muhammad 274. Ahmed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURDAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURDAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURDAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURDAN İsminin Yazılışı:

-...-.-.-...--.

Denizcilik Alfabesinde NURDAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURDAN İsminin Barkod Yazılışı:

NURDAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURDAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURDAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urdan) göre nurdan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rdan) göre nurdan ile Uyumlu İsimler :

erdan merdan

Son 3 harfine (dan) göre nurdan ile Uyumlu İsimler :

handan aydan vildan candan cavidan fidan fuldan nildan sühendan tandan ajdan soydan

Son 2 harfine (an) göre nurdan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan gürhan bilgehan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ NURDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nurda) göre NURDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nurd) göre NURDAN ile Uyumlu İsimler :

nurden nurdeniz

İlk 3 harfine (nur) göre NURDAN ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURDAN ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nuran nurcan nurhan numan nurkan nurcihan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nihan nurettin nazan nurten nalan nevin necmettin nermin nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NURDAN isminin Anlamı

NURDAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURDAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURDAN + Anlam" veya "NURDAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURDAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURDAN adını oluşturan N, U, R, D, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

N
U
R
D
A
N
TOPLAM
17
25
21
5
1
17
86

NURDAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1620. keskin, 1621. şevin, 1622. nurdan, 1623. alperen, 1624. begümhan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper