ÖZLEN İsim Raporu:

ÖZLEN Adının Yaygınlığı

ÖZLEN Türkiye'de en çok kullanılan 876. isim (... 874. nagehan, 875. özhan, 876. özlen, 877. şevki, 878. şinasi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ÖZLEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

ÖZLEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:27 itibariyle yaklaşık 15,328 kişinin isminin ÖZLEN olduğu ve ÖZLEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZLEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZLEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZLEN Türkiye'nin en yaygın 876. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 876. ad ise Chang ismi. ÖZLEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 874. Dilip 875. Adnan 876. Chang 877. Whitney 878. Sudhir isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZLEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZLEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZLEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZLEN İsminin Yazılışı:

-----...-...-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZLEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZLEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZLEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZLEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZLEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZLEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zlen) göre özlen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (len) göre özlen ile Uyumlu İsimler :

selen gülen elen

Son 2 harfine (en) göre özlen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen gülden esen gülseren ruşen selcen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ÖZLEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özle) göre ÖZLEN ile Uyumlu İsimler :

özlem

İlk 3 harfine (özl) göre ÖZLEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZLEN ile Uyumlu İsimler :

özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZLEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

özden özgen özben özen

'ö' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

özcan özkan özgün özhan öztekin ömercan ömürcan ömürden özgecan

ÖZLEN isminin Anlamı

ÖZLEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZLEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZLEN + Anlam" veya "ÖZLEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZLEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZLEN adını oluşturan Ö, Z, L, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

Ö
Z
L
E
N
TOPLAM
19
29
15
6
17
86

ÖZLEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1647. ilksen, 1648. zülal, 1649. özlen, 1650. şehnaz, 1651. berivan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper