ÖZGEN İsim Raporu:

ÖZGEN Adının Yaygınlığı

ÖZGEN Türkiye'de en çok kullanılan 626. isim (... 624. vural, 625. yağmur, 626. özgen, 627. giray, 628. aslan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı ÖZGEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

ÖZGEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:06 itibariyle yaklaşık 27,925 kişinin isminin ÖZGEN olduğu ve ÖZGEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZGEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ÖZGEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖZGEN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ÖZGEN Türkiye'nin en yaygın 626. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 626. ad ise Doris ismi. ÖZGEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 624. Emanuel 625. Rhonda 626. Doris 627. Pablo 628. Ingrid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZGEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZGEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZGEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZGEN İsminin Yazılışı:

-----..--..-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZGEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZGEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZGEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZGEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZGEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zgen) göre özgen ile Uyumlu İsimler :

izgen

Son 3 harfine (gen) göre özgen ile Uyumlu İsimler :

figen bilgen fügen ülgen ilgen bigen aygen

Son 2 harfine (en) göre özgen ile Uyumlu İsimler :

ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen nursen erden ersen seren deren seden nurşen ruken şen gülseven tijen ilksen özben özen çimen seymen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ÖZGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özge) göre ÖZGEN ile Uyumlu İsimler :

özge özger özgecan

İlk 3 harfine (özg) göre ÖZGEN ile Uyumlu İsimler :

özgür özgül özgün özgü

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZGEN ile Uyumlu İsimler :

özlem özcan özkan özden öznur özer özay özdemir özhan özlen öztürk özben özen öztekin özüm özbil özal özde özdem özder özenç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

özden özlen özben özen

'ö' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

özcan özkan özgün özhan öztekin ömercan ömürcan ömürden özgecan

ÖZGEN isminin Anlamı

ÖZGEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZGEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZGEN + Anlam" veya "ÖZGEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZGEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZGEN adını oluşturan Ö, Z, G, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

Ö
Z
G
E
N
TOPLAM
19
29
8
6
17
79

ÖZGEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1396. rüçhan, 1397. zeren, 1398. özgen, 1399. şenol, 1400. adviye, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi