BİGEN İsim Raporu:

BİGEN Adının Yaygınlığı

BİGEN Türkiye'de en çok kullanılan 1436. isim (... 1434. kurtul, 1435. malik, 1436. bigen, 1437. mihriban, 1438. miraç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BİGEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BİGEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:31 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin BİGEN olduğu ve BİGEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİGEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİGEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİGEN Türkiye'nin en yaygın 1436. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1436. ad ise Faisal ismi. BİGEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1434. Ravinder 1435. Babak 1436. Faisal 1437. Asim 1438. Ramiro isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİGEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİGEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİGEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİGEN İsminin Yazılışı:

-.....--..-.

Denizcilik Alfabesinde BİGEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİGEN İsminin Barkod Yazılışı:

BİGEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİGEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİGEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (igen) göre bigen ile Uyumlu İsimler :

figen

Son 3 harfine (gen) göre bigen ile Uyumlu İsimler :

özgen bilgen fügen ülgen ilgen aygen izgen

Son 2 harfine (en) göre bigen ile Uyumlu İsimler :

ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen nursen erden ersen seren deren seden nurşen ruken şen gülseven tijen ilksen özben özen çimen seymen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ BİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bige) göre BİGEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (big) göre BİGEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bi) göre BİGEN ile Uyumlu İsimler :

bilge birol bilal bilgehan birsen birgül bilgin binnur bihter bilgen birdal birkan bingöl billur binnaz bircan bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür biray birim birtan bilek bilgütay bilsay birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

birsen bilgen

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BİGEN isminin Anlamı

BİGEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİGEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİGEN + Anlam" veya "BİGEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİGEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİGEN adını oluşturan B, İ, G, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

B
İ
G
E
N
TOPLAM
2
12
8
6
17
45

BİGEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 200. gaffar, 201. habip, 202. bigen, 203. inal, 204. nebibe, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla banu benek bengi bilal cuma esma ferah nail lamia eran sara sema aras çelebi gaffar habip inal nebibe imam