BİNGÖL İsim Raporu:

BİNGÖL Adının Yaygınlığı

BİNGÖL Türkiye'de en çok kullanılan 1192. isim (... 1190. adile, 1191. arkan, 1192. bingöl, 1193. ajlan, 1194. akgün, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BİNGÖL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BİNGÖL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:55 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin BİNGÖL olduğu ve BİNGÖL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİNGÖL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİNGÖL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİNGÖL Türkiye'nin en yaygın 1192. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1192. ad ise Long ismi. BİNGÖL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1190. Kishore 1191. Harley 1192. Long 1193. Kantilal 1194. Xuan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİNGÖL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİNGÖL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİNGÖL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİNGÖL İsminin Yazılışı:

-.....-.--.---.-..

Denizcilik Alfabesinde BİNGÖL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİNGÖL İsminin Barkod Yazılışı:

BİNGÖL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİNGÖL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİNGÖL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİNGÖL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ingöl) göre bingöl ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ngöl) göre bingöl ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (göl) göre bingöl ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (öl) göre bingöl ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BİNGÖL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bingö) göre BİNGÖL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bing) göre BİNGÖL ile Uyumlu İsimler :

bingür

İlk 3 harfine (bin) göre BİNGÖL ile Uyumlu İsimler :

binnur binnaz

İlk 2 harfine (bi) göre BİNGÖL ile Uyumlu İsimler :

bilge birol bilal bilgehan birsen birgül bilgin bihter bilgen birdal birkan billur bircan bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan biray birim birtan bilek bilgütay bilsay birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİNGÖL İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'öl' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

betül birol bilal birgül beril bengül birdal benal battal begül behlül bermal betigül birsel

BİNGÖL isminin Anlamı

BİNGÖL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİNGÖL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİNGÖL + Anlam" veya "BİNGÖL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİNGÖL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİNGÖL adını oluşturan B, İ, N, G, Ö, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

B
İ
N
G
Ö
L
TOPLAM
2
12
17
8
19
15
73

BİNGÖL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1143. seren, 1144. üçler, 1145. bingöl, 1146. aylin, 1147. betül, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma