SEYDİ İsim Raporu:

SEYDİ Adının Yaygınlığı

SEYDİ Türkiye'de en çok kullanılan 1110. isim (... 1108. selvi, 1109. serra, 1110. seydi, 1111. seyran, 1112. solmaz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SEYDİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SEYDİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:57 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin SEYDİ olduğu ve SEYDİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEYDİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 SEYDİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEYDİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SEYDİ Türkiye'nin en yaygın 1110. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1110. ad ise Lucas ismi. SEYDİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1108. Mukesh 1109. Gonzalo 1110. Lucas 1111. Hoang 1112. Gardner isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEYDİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEYDİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEYDİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEYDİ İsminin Yazılışı:

....-.---....

Denizcilik Alfabesinde SEYDİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEYDİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEYDİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEYDİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEYDİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEYDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eydi) göre seydi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ydi) göre seydi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (di) göre seydi ile Uyumlu İsimler :

hamdi sadi ferdi mehdi abdi hüdaverdi hadi erdi fadi vecdi rudi vedi şadi

BAŞ HARFLERİ SEYDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seyd) göre SEYDİ ile Uyumlu İsimler :

seyda

İlk 3 harfine (sey) göre SEYDİ ile Uyumlu İsimler :

seyhan seyit seyfi seyfullah seyran seyithan seyrani seyfettin seymen seyhun seyla seylan seyma seyyid

İlk 2 harfine (se) göre SEYDİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay sebahattin sena selcan sevtap serdal sermin sertan sebahat sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra sencer sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seray sernur sevde sever serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEYDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'di' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi sezgi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEYDİ isminin Anlamı

SEYDİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEYDİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEYDİ + Anlam" veya "SEYDİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEYDİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEYDİ adını oluşturan S, E, Y, D, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

S
E
Y
D
İ
TOPLAM
22
6
28
5
12
73

SEYDİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1165. rahşan, 1166. semin, 1167. seydi, 1168. sinem, 1169. ilkkan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma