SEYİT İsim Raporu:

SEYİT Adının Yaygınlığı

SEYİT Türkiye'de en çok kullanılan 622. isim (... 620. sevcan, 621. sevilay, 622. seyit, 623. veysi, 624. vural, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı SEYİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

SEYİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:18 itibariyle yaklaşık 27,925 kişinin isminin SEYİT olduğu ve SEYİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEYİT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SEYİT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEYİT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SEYİT Türkiye'nin en yaygın 622. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 622. ad ise Rudolph ismi. SEYİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 620. Shane 621. Boris 622. Rudolph 623. Yvette 624. Emanuel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEYİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEYİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEYİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEYİT İsminin Yazılışı:

....-.--..-

Denizcilik Alfabesinde SEYİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEYİT İsminin Barkod Yazılışı:

SEYİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEYİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEYİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

seyithan

SON HARFLERİ SEYİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyit) göre seyit ile Uyumlu İsimler :

übeyit

Son 3 harfine (yit) göre seyit ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre seyit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit mücahit sacit yiğit cavit macit raşit sabit mecit nahit hurşit vahit cemşit nüvit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ SEYİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seyi) göre SEYİT ile Uyumlu İsimler :

seyithan

İlk 3 harfine (sey) göre SEYİT ile Uyumlu İsimler :

seyhan seyfi seyfullah seydi seyran seyda seyrani seyfettin seymen seyhun seyla seylan seyma seyyid

İlk 2 harfine (se) göre SEYİT ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay sebahattin sena selcan sevtap serdal sermin sertan sebahat sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra sencer sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seray sernur sevde sever serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEYİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

serhat sedat suat sait samet servet saadet saffet sacit sebahat sermet sabit sabahat semahat satvet sebat serbülent semihat sonat

SEYİT isminin Anlamı

SEYİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEYİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEYİT + Anlam" veya "SEYİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEYİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEYİT adını oluşturan S, E, Y, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

S
E
Y
İ
T
TOPLAM
22
6
28
12
24
92

SEYİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1823. mücahit, 1824. sabriye, 1825. seyit, 1826. yakut, 1827. yarkın, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün