SEBAT İsim Raporu:

SEBAT Adının Yaygınlığı

SEBAT Türkiye'de en çok kullanılan 1819. isim (... 1817. savan, 1818. celali, 1819. sebat, 1820. sebile, 1821. seçgin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEBAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEBAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 09:54 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin SEBAT olduğu ve SEBAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEBAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEBAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEBAT Türkiye'nin en yaygın 1819. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1819. ad ise Carlisle ismi. SEBAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1817. Quinn 1818. Renae 1819. Carlisle 1820. Fleming 1821. Alka isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEBAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEBAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEBAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEBAT İsminin Yazılışı:

....-....--

Denizcilik Alfabesinde SEBAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEBAT İsminin Barkod Yazılışı:

SEBAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEBAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEBAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sebati

SON HARFLERİ SEBAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ebat) göre sebat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bat) göre sebat ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (at) göre sebat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ SEBAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seba) göre SEBAT ile Uyumlu İsimler :

sebahattin sebahat sebati

İlk 3 harfine (seb) göre SEBAT ile Uyumlu İsimler :

sebla sebile sebila

İlk 2 harfine (se) göre SEBAT ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan seyfullah sezin sermet seren seza seden sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEBAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

serhat sedat sebahat semahat semihat

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

suat sait samet servet saadet seyit saffet sacit sermet sabit sabahat satvet serbülent sonat

SEBAT isminin Anlamı

SEBAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEBAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEBAT + Anlam" veya "SEBAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEBAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEBAT adını oluşturan S, E, B, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

S
E
B
A
T
TOPLAM
22
6
2
1
24
55

SEBAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 446. funda, 447. lora, 448. sebat, 449. serda, 450. yelda, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal