BEKİR İsim Raporu:

BEKİR Adının Yaygınlığı

BEKİR Türkiye'de en çok kullanılan 121. isim (... 119. figen, 120. bahar, 121. bekir, 122. berna, 123. yılmaz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı BEKİR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

BEKİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:22 itibariyle yaklaşık 144,409 kişinin isminin BEKİR olduğu ve BEKİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEKİR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,974 BEKİR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BEKİR sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

BEKİR Türkiye'nin en yaygın 121. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 121. ad ise Gordon ismi. BEKİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 119. Earl 120. Amy 121. Gordon 122. Christine 123. Neil isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEKİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEKİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEKİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEKİR İsminin Yazılışı:

-....-.-...-.

Denizcilik Alfabesinde BEKİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEKİR İsminin Barkod Yazılışı:

BEKİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEKİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEKİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ebubekir

SON HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ekir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :

şakir

Son 2 harfine (ir) göre bekir ile Uyumlu İsimler :

kadir tahir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beki) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bek) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :

bektaş

İlk 2 harfine (be) göre BEKİR ile Uyumlu İsimler :

berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEKİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

beşir bedir belamir

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bahadır binnur bihter babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver bener berker birnur

BEKİR isminin Anlamı

BEKİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEKİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEKİR + Anlam" veya "BEKİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEKİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEKİR adını oluşturan B, E, K, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

B
E
K
İ
R
TOPLAM
2
6
14
12
21
55

BEKİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 432. nejan, 433. nihal, 434. bekir, 435. buse, 436. deren, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal