BEHZAT İsim Raporu:

BEHZAT Adının Yaygınlığı

BEHZAT Türkiye'de en çok kullanılan 988. isim (... 986. şener, 987. bedir, 988. behzat, 989. bertan, 990. ebubekir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BEHZAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BEHZAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:07 itibariyle yaklaşık 12,637 kişinin isminin BEHZAT olduğu ve BEHZAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEHZAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEHZAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEHZAT Türkiye'nin en yaygın 988. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 988. ad ise Anuradha ismi. BEHZAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 986. Lim 987. Baker 988. Anuradha 989. Toni 990. Atul isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEHZAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEHZAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEHZAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEHZAT İsminin Yazılışı:

-........--...--

Denizcilik Alfabesinde BEHZAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEHZAT İsminin Barkod Yazılışı:

BEHZAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEHZAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEHZAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEHZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ehzat) göre behzat ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (hzat) göre behzat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zat) göre behzat ile Uyumlu İsimler :

nevzat ferzat azat şehrazat şirzat

Son 2 harfine (at) göre behzat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat

BAŞ HARFLERİ BEHZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (behza) göre BEHZAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (behz) göre BEHZAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (beh) göre BEHZAT ile Uyumlu İsimler :

behçet behiye behice behiç behnan behlül behram

İlk 2 harfine (be) göre BEHZAT ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir bertan bedriye bengül beyazıt berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEHZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

berat

'b' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

bülent buket berkant behçet beyazıt bayazıt bozkurt bulut birgit

BEHZAT isminin Anlamı

BEHZAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEHZAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEHZAT + Anlam" veya "BEHZAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEHZAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEHZAT adını oluşturan B, E, H, Z, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

B
E
H
Z
A
T
TOPLAM
2
6
10
29
1
24
72

BEHZAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1129. şehri, 1130. revan, 1131. behzat, 1132. berkin, 1133. birgin, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler