BEDİR İsim Raporu:

BEDİR Adının Yaygınlığı

BEDİR Türkiye'de en çok kullanılan 987. isim (... 985. şemsettin, 986. şener, 987. bedir, 988. behzat, 989. bertan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BEDİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BEDİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:45 itibariyle yaklaşık 12,637 kişinin isminin BEDİR olduğu ve BEDİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEDİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEDİR Türkiye'nin en yaygın 987. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 987. ad ise Baker ismi. BEDİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 985. Thompson 986. Lim 987. Baker 988. Anuradha 989. Toni isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDİR İsminin Yazılışı:

-....-.....-.

Denizcilik Alfabesinde BEDİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDİR İsminin Barkod Yazılışı:

BEDİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bediray

SON HARFLERİ BEDİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edir) göre bedir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dir) göre bedir ile Uyumlu İsimler :

kadir abdülkadir nadir

Son 2 harfine (ir) göre bedir ile Uyumlu İsimler :

bekir tahir şakir cihangir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ BEDİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bedi) göre BEDİR ile Uyumlu İsimler :

bedii bedia bediray

İlk 3 harfine (bed) göre BEDİR ile Uyumlu İsimler :

bedrettin bedri bedriye

İlk 2 harfine (be) göre BEDİR ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

bekir beşir belamir

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bahadır binnur bihter babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver bener berker birnur

BEDİR isminin Anlamı

BEDİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDİR + Anlam" veya "BEDİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDİR adını oluşturan B, E, D, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

B
E
D
İ
R
TOPLAM
2
6
5
12
21
46

BEDİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 222. amber, 223. asen, 224. bedir, 225. çağkan, 226. dilge, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef naim nami necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen çağkan dilge harbi nadide saide