AMBER İsim Raporu:

AMBER Adının Yaygınlığı

AMBER Türkiye'de en çok kullanılan 1948. isim (... 1946. alpar, 1947. alpgiray, 1948. amber, 1949. ant, 1950. anda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AMBER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AMBER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:06 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin AMBER olduğu ve AMBER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AMBER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 65.51 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 22,690 AMBER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AMBER sayısı her yıl 172 kişi artıyor.

AMBER Türkiye'nin en yaygın 1948. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1948. ad ise Delano ismi. AMBER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1946. Giles 1947. Dwain 1948. Delano 1949. Griffin 1950. Harper isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AMBER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AMBER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AMBER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AMBER İsminin Yazılışı:

.----.....-.

Denizcilik Alfabesinde AMBER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AMBER İsminin Barkod Yazılışı:

AMBER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AMBER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AMBER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AMBER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (mber) göre amber ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ber) göre amber ile Uyumlu İsimler :

eşber dilber ekber muteber

Son 2 harfine (er) göre amber ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer cenker ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ AMBER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ambe) göre AMBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (amb) göre AMBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (am) göre AMBER ile Uyumlu İsimler :

amaç

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AMBER İLE UYUMLU İSİMLER:

'am' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar

AMBER isminin Anlamı

AMBER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AMBER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AMBER + Anlam" veya "AMBER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AMBER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AMBER adını oluşturan A, M, B, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

A
M
B
E
R
TOPLAM
1
16
2
6
21
46

AMBER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 220. iclal, 221. şen, 222. amber, 223. asen, 224. bedir, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef naim nami necibe olgaç sebla sena iclal şen asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide