KADER İsim Raporu:

KADER Adının Yaygınlığı

KADER Türkiye'de en çok kullanılan 459. isim (... 457. hayati, 458. ışık, 459. kader, 460. sedef, 461. naciye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı KADER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

KADER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-02-2024 16:55 itibariyle yaklaşık 43,109 kişinin isminin KADER olduğu ve KADER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KADER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,969 KADER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada KADER sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

KADER Türkiye'nin en yaygın 459. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 459. ad ise Loren ismi. KADER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 457. Kathy 458. Kerry 459. Loren 460. Troy 461. Sylvia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KADER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KADER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KADER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KADER İsminin Yazılışı:

-.-.--....-.

Denizcilik Alfabesinde KADER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KADER İsminin Barkod Yazılışı:

KADER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KADER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KADER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KADER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ader) göre kader ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (der) göre kader ile Uyumlu İsimler :

önder ender iskender ejder mukadder lider gülender kalender özder şahinder

Son 2 harfine (er) göre kader ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter

BAŞ HARFLERİ KADER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kade) göre KADER ile Uyumlu İsimler :

kadem

İlk 3 harfine (kad) göre KADER ile Uyumlu İsimler :

kadir kadriye kadri

İlk 2 harfine (ka) göre KADER ile Uyumlu İsimler :

kamil kaan kazım kaya kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KADER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

kamer kalender

'k' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

kadir kevser kunter kibar

KADER isminin Anlamı

KADER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KADER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KADER + Anlam" veya "KADER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KADER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KADER adını oluşturan K, A, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 47:

K
A
D
E
R
TOPLAM
14
1
5
6
21
47

KADER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 237. oya, 238. gonca, 239. kader, 240. ahude, 241. naz, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 47 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ajlan akkan asena ayan berna cenap fadime oya gonca ahude naz ilke inan refia arife değer