KAŞİF İsim Raporu:

KAŞİF Adının Yaygınlığı

KAŞİF Türkiye'de en çok kullanılan 1274. isim (... 1272. hürrem, 1273. kayhan, 1274. kaşif, 1275. korkmaz, 1276. kunter, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı KAŞİF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

KAŞİF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:20 itibariyle yaklaşık 6,307 kişinin isminin KAŞİF olduğu ve KAŞİF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KAŞİF isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KAŞİF yaşadığını tahmin ediyoruz.

KAŞİF Türkiye'nin en yaygın 1274. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1274. ad ise Ziad ismi. KAŞİF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1272. Krista 1273. Mindy 1274. Ziad 1275. Teri 1276. Jerold isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KAŞİF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KAŞİF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KAŞİF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KAŞİF İsminin Yazılışı:

-.-.-.......-.

Denizcilik Alfabesinde KAŞİF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KAŞİF İsminin Barkod Yazılışı:

KAŞİF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KAŞİF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KAŞİF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KAŞİF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aşif) göre kaşif ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şif) göre kaşif ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (if) göre kaşif ile Uyumlu İsimler :

elif arif akif latif nazif raif şerif abdüllatif nasif

BAŞ HARFLERİ KAŞİF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kaşi) göre KAŞİF ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kaş) göre KAŞİF ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ka) göre KAŞİF ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan karadağ kayıhan kahya kadem kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KAŞİF İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'if' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

KAŞİF isminin Anlamı

KAŞİF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KAŞİF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KAŞİF + Anlam" veya "KAŞİF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KAŞİF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KAŞİF adını oluşturan K, A, Ş, İ, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

K
A
Ş
İ
F
TOPLAM
14
1
23
12
7
57

KAŞİF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 509. hatem, 510. hür, 511. kaşif, 512. atınç, 513. vehbi, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine