SİBEL İsim Raporu:

SİBEL Adının Yaygınlığı

SİBEL Türkiye'de en çok kullanılan 60. isim (... 58. ramazan, 59. cengiz, 60. sibel, 61. volkan, 62. engin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 373 kişiden birinin adı SİBEL ve ismin yaygınlık oranı binde 2.68.

SİBEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-02-2024 18:38 itibariyle yaklaşık 240,649 kişinin isminin SİBEL olduğu ve SİBEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3185 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SİBEL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,953 SİBEL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SİBEL sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

SİBEL Türkiye'nin en yaygın 60. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 60. ad ise Frederick ismi. SİBEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 58. Kevin 59. Maria 60. Frederick 61. Raymond 62. Jean isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SİBEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SİBEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SİBEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SİBEL İsminin Yazılışı:

.....-.....-..

Denizcilik Alfabesinde SİBEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SİBEL İsminin Barkod Yazılışı:

SİBEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SİBEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SİBEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SİBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ibel) göre sibel ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bel) göre sibel ile Uyumlu İsimler :

izbel

Son 2 harfine (el) göre sibel ile Uyumlu İsimler :

emel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel gürel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel şemvel birsel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ SİBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sibe) göre SİBEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sib) göre SİBEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (si) göre SİBEL ile Uyumlu İsimler :

sinan sinem simge sina simay simla simden simavi sidal sidar sine

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SİBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'si' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

serpil seçil songül sevil seval serdal sevgül sonel sürel soysal sergül sidal süheyl

SİBEL isminin Anlamı

SİBEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SİBEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SİBEL + Anlam" veya "SİBEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SİBEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SİBEL adını oluşturan S, İ, B, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

S
İ
B
E
L
TOPLAM
22
12
2
6
15
57

SİBEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 499. bilhan, 500. demet, 501. sibel, 502. emine, 503. enis, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine