ÖNCEL İsim Raporu:

ÖNCEL Adının Yaygınlığı

ÖNCEL Türkiye'de en çok kullanılan 1284. isim (... 1282. maruf, 1283. mediha, 1284. öncel, 1285. mennan, 1286. merter, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ÖNCEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ÖNCEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:18 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin ÖNCEL olduğu ve ÖNCEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖNCEL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖNCEL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖNCEL Türkiye'nin en yaygın 1284. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1284. ad ise Wiley ismi. ÖNCEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1282. Pat 1283. Jess 1284. Wiley 1285. Ping 1286. Arden isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖNCEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖNCEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖNCEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖNCEL İsminin Yazılışı:

----.-.-...-..

Denizcilik Alfabesinde ÖNCEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖNCEL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖNCEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖNCEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖNCEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖNCEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ncel) göre öncel ile Uyumlu İsimler :

tuncel

Son 3 harfine (cel) göre öncel ile Uyumlu İsimler :

yücel mübeccel

Son 2 harfine (el) göre öncel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel gürel mürsel cansel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel birsel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ ÖNCEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (önce) göre ÖNCEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (önc) göre ÖNCEL ile Uyumlu İsimler :

öncü

İlk 2 harfine (ön) göre ÖNCEL ile Uyumlu İsimler :

önder öner önal önay önem öniz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖNCEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ön' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

özgül önal özbil ödül övül özal

ÖNCEL isminin Anlamı

ÖNCEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖNCEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖNCEL + Anlam" veya "ÖNCEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖNCEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖNCEL adını oluşturan Ö, N, C, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

Ö
N
C
E
L
TOPLAM
19
17
3
6
15
60

ÖNCEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 632. halis, 633. helin, 634. öncel, 635. meliha, 636. meram, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna