VELİ İsim Raporu:

VELİ Adının Yaygınlığı

VELİ Türkiye'de en çok kullanılan 329. isim (... 327. meryem, 328. muammer, 329. veli, 330. şükran, 331. gökçen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı VELİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

VELİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:53 itibariyle yaklaşık 67,633 kişinin isminin VELİ olduğu ve VELİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VELİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VELİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

VELİ Türkiye'nin en yaygın 329. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 329. ad ise Allison ismi. VELİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 327. Wade 328. Benj 329. Allison 330. Max 331. Byron isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VELİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VELİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VELİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VELİ İsminin Yazılışı:

...-..-....

Denizcilik Alfabesinde VELİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VELİ İsminin Barkod Yazılışı:

VELİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VELİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VELİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VELİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eli) göre veli ile Uyumlu İsimler :

günseli nurseli tanseli nilseli

Son 2 harfine (li) göre veli ile Uyumlu İsimler :

ali cumali emirali bilali cemali demirali ikbali celali turali natali nesli yektaali

BAŞ HARFLERİ VELİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (vel) göre VELİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ve) göre VELİ ile Uyumlu İsimler :

vedat veysel vehbi veysi vefa verda vecdet vesile vedia vecdi vefik vermi vedi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VELİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'v' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

vehbi veysi vasfi vecdi vermi vedi

VELİ isminin Anlamı

VELİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VELİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VELİ + Anlam" veya "VELİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VELİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VELİ adını oluşturan V, E, L, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

V
E
L
İ
TOPLAM
27
6
15
12
60

VELİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 641. refik, 642. selma, 643. veli, 644. verda, 645. incila, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna