HALİS İsim Raporu:

HALİS Adının Yaygınlığı

HALİS Türkiye'de en çok kullanılan 412. isim (... 410. günay, 411. gönül, 412. halis, 413. kerim, 414. nevin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,841 kişiden birinin adı HALİS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

HALİS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-12-2022 02:30 itibariyle yaklaşık 47,700 kişinin isminin HALİS olduğu ve HALİS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HALİS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HALİS yaşadığını tahmin ediyoruz.

HALİS Türkiye'nin en yaygın 412. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 412. ad ise Lorraine ismi. HALİS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 410. Sanjay 411. Cesar 412. Lorraine 413. Lyle 414. Lyn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HALİS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HALİS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HALİS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HALİS İsminin Yazılışı:

.....-.-.......

Denizcilik Alfabesinde HALİS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HALİS İsminin Barkod Yazılışı:

HALİS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HALİS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HALİS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

halise

SON HARFLERİ HALİS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alis) göre halis ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lis) göre halis ile Uyumlu İsimler :

melis muhlis

Son 2 harfine (is) göre halis ile Uyumlu İsimler :

enis idris nergis tomris nüvis gülhis reis

BAŞ HARFLERİ HALİS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hali) göre HALİS ile Uyumlu İsimler :

halil halit halime halim halide halise

İlk 3 harfine (hal) göre HALİS ile Uyumlu İsimler :

haluk hale haldun halenur halef

İlk 2 harfine (ha) göre HALİS ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanife hayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALİS İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'is' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

HALİS isminin Anlamı

HALİS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HALİS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HALİS + Anlam" veya "HALİS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HALİS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALİS adını oluşturan H, A, L, İ, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

H
A
L
İ
S
TOPLAM
10
1
15
12
22
60

HALİS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 630. gülde, 631. halime, 632. halis, 633. helin, 634. öncel, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna