HALİM İsim Raporu:

HALİM Adının Yaygınlığı

HALİM Türkiye'de en çok kullanılan 635. isim (... 633. bengü, 634. binnur, 635. halim, 636. dicle, 637. duran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı HALİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

HALİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:42 itibariyle yaklaşık 24,349 kişinin isminin HALİM olduğu ve HALİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HALİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HALİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

HALİM Türkiye'nin en yaygın 635. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 635. ad ise Lydia ismi. HALİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 633. Billy 634. Sonia 635. Lydia 636. Mona 637. Daryl isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HALİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HALİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HALİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HALİM İsminin Yazılışı:

.....-.-....--

Denizcilik Alfabesinde HALİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HALİM İsminin Barkod Yazılışı:

HALİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HALİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HALİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

halime

SON HARFLERİ HALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alim) göre halim ile Uyumlu İsimler :

salim alim

Son 3 harfine (lim) göre halim ile Uyumlu İsimler :

selim neslim iklim

Son 2 harfine (im) göre halim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim naim rasim haşim besim abdülkerim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ HALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hali) göre HALİM ile Uyumlu İsimler :

halil halit halis halime halide halise

İlk 3 harfine (hal) göre HALİM ile Uyumlu İsimler :

haluk hale haldun halenur halef

İlk 2 harfine (ha) göre HALİM ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanife hayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

haşim hakim hayim

'h' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

hatem hürrem hayyam hanım

HALİM isminin Anlamı

HALİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HALİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HALİM + Anlam" veya "HALİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HALİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALİM adını oluşturan H, A, L, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

H
A
L
İ
M
TOPLAM
10
1
15
12
16
54

HALİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 410. ateş, 411. berta, 412. halim, 413. çınar, 414. ebru, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan