ÇINAR İsim Raporu:

ÇINAR Adının Yaygınlığı

ÇINAR Türkiye'de en çok kullanılan 1032. isim (... 1030. çağıl, 1031. cevher, 1032. çınar, 1033. deren, 1034. efe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ÇINAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ÇINAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:46 itibariyle yaklaşık 9,024 kişinin isminin ÇINAR olduğu ve ÇINAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÇINAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÇINAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÇINAR Türkiye'nin en yaygın 1032. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1032. ad ise Grady ismi. ÇINAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1030. Melvyn 1031. Moshe 1032. Grady 1033. Narayan 1034. Wells isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÇINAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÇINAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÇINAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÇINAR İsminin Yazılışı:

-.-...-..-.-.

Denizcilik Alfabesinde ÇINAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÇINAR İsminin Barkod Yazılışı:

ÇINAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÇINAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÇINAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÇINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ınar) göre çınar ile Uyumlu İsimler :

pınar

Son 3 harfine (nar) göre çınar ile Uyumlu İsimler :

bernar sunar senar

Son 2 harfine (ar) göre çınar ile Uyumlu İsimler :

serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar sidar

BAŞ HARFLERİ ÇINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (çına) göre ÇINAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (çın) göre ÇINAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (çı) göre ÇINAR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÇINAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'çı' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'ç' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

çağlar çiler çağnur

ÇINAR isminin Anlamı

ÇINAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÇINAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÇINAR + Anlam" veya "ÇINAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÇINAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÇINAR adını oluşturan Ç, I, N, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

Ç
I
N
A
R
TOPLAM
4
11
17
1
21
54

ÇINAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 411. berta, 412. halim, 413. çınar, 414. ebru, 415. elçin, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan