TAYYAR İsim Raporu:

TAYYAR Adının Yaygınlığı

TAYYAR Türkiye'de en çok kullanılan 794. isim (... 792. tacettin, 793. talip, 794. tayyar, 795. tümer, 796. umur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı TAYYAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

TAYYAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:34 itibariyle yaklaşık 18,021 kişinin isminin TAYYAR olduğu ve TAYYAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TAYYAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TAYYAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

TAYYAR Türkiye'nin en yaygın 794. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 794. ad ise Homer ismi. TAYYAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 792. Dinesh 793. Tomas 794. Homer 795. Jules 796. Lynette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TAYYAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TAYYAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TAYYAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TAYYAR İsminin Yazılışı:

-.--.---.--.-.-.

Denizcilik Alfabesinde TAYYAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TAYYAR İsminin Barkod Yazılışı:

TAYYAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TAYYAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TAYYAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TAYYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ayyar) göre tayyar ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (yyar) göre tayyar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (yar) göre tayyar ile Uyumlu İsimler :

şehriyar bahtiyar diyar okyar

Son 2 harfine (ar) göre tayyar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar muhtar alpar rüzgar didar ensar gaffar gülbahar sancar ildar lalezar medar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ TAYYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (tayya) göre TAYYAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (tayy) göre TAYYAR ile Uyumlu İsimler :

tayyip tayyibe

İlk 3 harfine (tay) göre TAYYAR ile Uyumlu İsimler :

tayfun taylan taycan tayfur taygun

İlk 2 harfine (ta) göre TAYYAR ile Uyumlu İsimler :

taner tamer tarık tahir tahsin tarkan tanju talat tansel taşkın taha tacettin talip talha tansu tanzer tankut taciser tanseli tanay tandan tanıl talay tan taci tanalp tangül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TAYYAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ta' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

taner tamer tahir tuncer timur türker tümer tanzer taciser toygar tayfur

TAYYAR isminin Anlamı

TAYYAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TAYYAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TAYYAR + Anlam" veya "TAYYAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TAYYAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TAYYAR adını oluşturan T, A, Y, Y, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 103:

T
A
Y
Y
A
R
TOPLAM
24
1
28
28
1
21
103

TAYYAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2083. rezzan, 2084. sabutay, 2085. tayyar, 2086. tevrat, 2087. türkan, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 103 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutlu özgür iskender elifnur ruhsat pervin rezzan sabutay tevrat türkan toros zülfü ergüler cengizhan cevriye gülerdem gülver memnune server taygun vasfiye ömürcan