YAŞAR İsim Raporu:

YAŞAR Adının Yaygınlığı

YAŞAR Türkiye'de en çok kullanılan 95. isim (... 93. recep, 94. kenan, 95. yaşar, 96. mesut, 97. selim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 517 kişiden birinin adı YAŞAR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.94.

YAŞAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:51 itibariyle yaklaşık 174,546 kişinin isminin YAŞAR olduğu ve YAŞAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2306 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAŞAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 YAŞAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YAŞAR sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

YAŞAR Türkiye'nin en yaygın 95. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 95. ad ise Louise ismi. YAŞAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 93. Ray 94. Ellen 95. Louise 96. Vincent 97. Kumar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YAŞAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YAŞAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YAŞAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YAŞAR İsminin Yazılışı:

-.--.-....-.-.

Denizcilik Alfabesinde YAŞAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YAŞAR İsminin Barkod Yazılışı:

YAŞAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YAŞAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YAŞAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aşar) göre yaşar ile Uyumlu İsimler :

başar bilbaşar

Son 3 harfine (şar) göre yaşar ile Uyumlu İsimler :

afşar

Son 2 harfine (ar) göre yaşar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar çınar gülizar cabbar toygar yadigar ayavar bayzar bernar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ YAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yaşa) göre YAŞAR ile Uyumlu İsimler :

yaşagül

İlk 3 harfine (yaş) göre YAŞAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ya) göre YAŞAR ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yasin yalçın yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

yadigar

'y' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

yener yağmur yeter yurdanur yasir yurdaer yunsur

YAŞAR isminin Anlamı

YAŞAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YAŞAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YAŞAR + Anlam" veya "YAŞAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YAŞAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YAŞAR adını oluşturan Y, A, Ş, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

Y
A
Ş
A
R
TOPLAM
28
1
23
1
21
74

YAŞAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1191. bengül, 1192. kıvanç, 1193. yaşar, 1194. harun, 1195. nazım, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan