ŞEYMA İsim Raporu:

ŞEYMA Adının Yaygınlığı

ŞEYMA Türkiye'de en çok kullanılan 594. isim (... 592. sunay, 593. ata, 594. şeyma, 595. azize, 596. bahri, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı ŞEYMA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

ŞEYMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 18:55 itibariyle yaklaşık 27,925 kişinin isminin ŞEYMA olduğu ve ŞEYMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEYMA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEYMA yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEYMA Türkiye'nin en yaygın 594. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 594. ad ise Otto ismi. ŞEYMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 592. Constance 593. Darryl 594. Otto 595. Duncan 596. Eliot isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEYMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEYMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEYMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEYMA İsminin Yazılışı:

....-.----.-

Denizcilik Alfabesinde ŞEYMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEYMA İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEYMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEYMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEYMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyma) göre şeyma ile Uyumlu İsimler :

seyma

Son 3 harfine (yma) göre şeyma ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre şeyma ile Uyumlu İsimler :

fatma sema selma esma belma cuma nesma

BAŞ HARFLERİ ŞEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şeym) göre ŞEYMA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şey) göre ŞEYMA ile Uyumlu İsimler :

şeyda şeyhmus

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEYMA ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şevket şerife şefik şenay şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şefika şehri şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ma' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

şeyda şahika şefika şemsa

ŞEYMA isminin Anlamı

ŞEYMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEYMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEYMA + Anlam" veya "ŞEYMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEYMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEYMA adını oluşturan Ş, E, Y, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

Ş
E
Y
M
A
TOPLAM
23
6
28
16
1
74

ŞEYMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1188. aybanu, 1189. aysen, 1190. şeyma, 1191. bengül, 1192. kıvanç, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan