ŞEKUR İsim Raporu:

ŞEKUR Adının Yaygınlığı

ŞEKUR Türkiye'de en çok kullanılan 1916. isim (... 1914. şehriban, 1915. şehriyar, 1916. şekur, 1917. şemvel, 1918. günal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ŞEKUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ŞEKUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:34 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ŞEKUR olduğu ve ŞEKUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEKUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEKUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEKUR Türkiye'nin en yaygın 1916. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1916. ad ise Fabian ismi. ŞEKUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1914. Riad 1915. Louie 1916. Fabian 1917. Anis 1918. Thornton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEKUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEKUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEKUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEKUR İsminin Yazılışı:

....-.-..-.-.

Denizcilik Alfabesinde ŞEKUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEKUR İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEKUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEKUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEKUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEKUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ekur) göre şekur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kur) göre şekur ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ur) göre şekur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ ŞEKUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şeku) göre ŞEKUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şek) göre ŞEKUR ile Uyumlu İsimler :

şekip şeküre

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEKUR ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şevket şerife şefik şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şefika şehri şemi şencan şerif şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şemvel şerare şevval şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEKUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

şennur şemnur

'ş' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

şakir şener şanver şehriyar şahinder şehper

ŞEKUR isminin Anlamı

ŞEKUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEKUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEKUR + Anlam" veya "ŞEKUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEKUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEKUR adını oluşturan Ş, E, K, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

Ş
E
K
U
R
TOPLAM
23
6
14
25
21
89

ŞEKUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1732. vural, 1733. zülfi, 1734. şekur, 1735. resul, 1736. cömert, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi atanur aydemir ceyhun gülüçağ hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi resul cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek selmani tulu zuhat