GURUR İsim Raporu:

GURUR Adının Yaygınlığı

GURUR Türkiye'de en çok kullanılan 1246. isim (... 1244. feriha, 1245. fisun, 1246. gurur, 1247. güldal, 1248. güleser, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GURUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

GURUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 12:52 itibariyle yaklaşık 6,298 kişinin isminin GURUR olduğu ve GURUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GURUR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 GURUR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GURUR sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GURUR Türkiye'nin en yaygın 1246. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1246. ad ise Gavin ismi. GURUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1244. Gil 1245. Doreen 1246. Gavin 1247. Kate 1248. Habib isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GURUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GURUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GURUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GURUR İsminin Yazılışı:

--...-.-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde GURUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GURUR İsminin Barkod Yazılışı:

GURUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GURUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GURUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GURUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (urur) göre gurur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rur) göre gurur ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ur) göre gurur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ GURUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (guru) göre GURUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gur) göre GURUR ile Uyumlu İsimler :

gurbet

İlk 2 harfine (gu) göre GURUR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GURUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'gu' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

güler gülnur güner güngör gülizar göknur güleser gülser günnur göçer gülfizar gürler güvenir göker gaffar gazanfer güher gülbahar gülender gülfer gülter gülver gülümser gülözgür günfer

GURUR isminin Anlamı

GURUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GURUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GURUR + Anlam" veya "GURUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GURUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GURUR adını oluşturan G, U, R, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

G
U
R
U
R
TOPLAM
8
25
21
25
21
100

GURUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2017. fikriye, 2018. firdevs, 2019. gurur, 2020. gülgün, 2021. hürrem, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket coşkun cumhur yılmaz ertekin esengül esmeray fikriye firdevs gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülsay gülter muteber ruhsar toygar