İLNUR İsim Raporu:

İLNUR Adının Yaygınlığı

İLNUR Türkiye'de en çok kullanılan 1882. isim (... 1880. ilkan, 1881. ilkkan, 1882. ilnur, 1883. ilteriş, 1884. inayet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İLNUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İLNUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:17 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin İLNUR olduğu ve İLNUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLNUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLNUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLNUR Türkiye'nin en yaygın 1882. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1882. ad ise Jennings ismi. İLNUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1880. Addison 1881. Duy 1882. Jennings 1883. Sik 1884. Holmes isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLNUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLNUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLNUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLNUR İsminin Yazılışı:

...-..-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde İLNUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLNUR İsminin Barkod Yazılışı:

İLNUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLNUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLNUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lnur) göre ilnur ile Uyumlu İsimler :

gülnur elnur

Son 3 harfine (nur) göre ilnur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur aynur öznur ayşenur binnur şennur zinnur yurdanur göknur saynur atanur elifnur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur şemnur sedanur birnur damlanur semanur serdenur sevginur

Son 2 harfine (ur) göre ilnur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ İLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilnu) göre İLNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (iln) göre İLNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (il) göre İLNUR ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilter ilkin ilgen ilksen ilkşan ilgün ilham ilkan ilkkan ilteriş ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

ilknur

'i' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ilker iskender ilter ildar

İLNUR isminin Anlamı

İLNUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLNUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLNUR + Anlam" veya "İLNUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLNUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLNUR adını oluşturan İ, L, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

İ
L
N
U
R
TOPLAM
12
15
17
25
21
90

İLNUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1764. umut, 1765. yeliz, 1766. ilnur, 1767. israfil, 1768. güllü, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm