BUĞRAKAN İsim Raporu:

BUĞRAKAN Adının Yaygınlığı

BUĞRAKAN Türkiye'de en çok kullanılan 2405. isim (... 2403. vedi, 2404. vuslat, 2405. buğrakan, 2406. yasemen, 2407. yavuzcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BUĞRAKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BUĞRAKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:08 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BUĞRAKAN olduğu ve BUĞRAKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BUĞRAKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BUĞRAKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BUĞRAKAN Türkiye'nin en yaygın 2405. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2405. ad ise Ester ismi. BUĞRAKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2403. Moira 2404. Bertha 2405. Ester 2406. Sajid 2407. Yasmeen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BUĞRAKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BUĞRAKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BUĞRAKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BUĞRAKAN İsminin Yazılışı:

-.....---..-..--.-.--.

Denizcilik Alfabesinde BUĞRAKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BUĞRAKAN İsminin Barkod Yazılışı:

BUĞRAKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BUĞRAKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BUĞRAKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BUĞRAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (uğrakan) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (ğrakan) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (rakan) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (akan) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

hakan atakan akan

Son 3 harfine (kan) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan volkan okan özkan gürkan türkan tarkan berkan furkan alkan birkan nurkan demirkan balkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan çağkan hakkan arıkan

Son 2 harfine (an) göre buğrakan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ BUĞRAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (buğraka) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (buğrak) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (buğra) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

buğra buğrahan

İlk 4 harfine (buğr) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (buğ) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bu) göre BUĞRAKAN ile Uyumlu İsimler :

burak burcu buket burçin burhan burçak buse burkay burçe burhanettin bulut burç buhara bulutcan buyçe buhari

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BUĞRAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'buğ' ile başlayıp 'kan' ile Biten İsimler :

'bu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

burhan buğrahan bulutcan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan borahan

BUĞRAKAN isminin Anlamı

BUĞRAKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BUĞRAKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BUĞRAKAN + Anlam" veya "BUĞRAKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BUĞRAKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BUĞRAKAN adını oluşturan B, U, Ğ, R, A, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

B
U
Ğ
R
A
K
A
N
TOPLAM
2
25
9
21
1
14
1
17
90

BUĞRAKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1777. munip, 1778. selten, 1779. buğrakan, 1780. ilkgül, 1781. zekayi, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten ilkgül zekayi özüm