ORKAN İsim Raporu:

ORKAN Adının Yaygınlığı

ORKAN Türkiye'de en çok kullanılan 1319. isim (... 1317. olgaç, 1318. onat, 1319. orkan, 1320. korcan, 1321. panur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ORKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ORKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:51 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin ORKAN olduğu ve ORKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORKAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ORKAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ORKAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ORKAN Türkiye'nin en yaygın 1319. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1319. ad ise Hayes ismi. ORKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1317. Douglass 1318. Woo 1319. Hayes 1320. Parviz 1321. Aida isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORKAN İsminin Yazılışı:

---.-.-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde ORKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORKAN İsminin Barkod Yazılışı:

ORKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ORKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkan) göre orkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan gürkan türkan tarkan berkan furkan birkan nurkan demirkan arkan hürkan

Son 3 harfine (kan) göre orkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre orkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ ORKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (orka) göre ORKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ork) göre ORKAN ile Uyumlu İsimler :

orkun orkide

İlk 2 harfine (or) göre ORKAN ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun oryal orhun orbay oruç oral ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'or' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

orhan

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman okan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan onurcan oben okşan odhan ogan

ORKAN isminin Anlamı

ORKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORKAN + Anlam" veya "ORKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORKAN adını oluşturan O, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

O
R
K
A
N
TOPLAM
18
21
14
1
17
71

ORKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1085. nafiye, 1086. nejdet, 1087. orkan, 1088. vecdet, 1089. serra, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa