CEVDET İsim Raporu:

CEVDET Adının Yaygınlığı

CEVDET Türkiye'de en çok kullanılan 601. isim (... 599. celalettin, 600. cemalettin, 601. cevdet, 602. ışın, 603. hicran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı CEVDET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

CEVDET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 12:54 itibariyle yaklaşık 27,977 kişinin isminin CEVDET olduğu ve CEVDET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEVDET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEVDET yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEVDET Türkiye'nin en yaygın 601. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 601. ad ise Rick ismi. CEVDET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 599. Olga 600. Nabil 601. Rick 602. Charlotte 603. Merrill isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEVDET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEVDET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEVDET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEVDET İsminin Yazılışı:

-.-.....--...-

Denizcilik Alfabesinde CEVDET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEVDET İsminin Barkod Yazılışı:

CEVDET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEVDET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEVDET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEVDET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evdet) göre cevdet ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vdet) göre cevdet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (det) göre cevdet ile Uyumlu İsimler :

necdet saadet nejdet vecdet medet

Son 2 harfine (et) göre cevdet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket izzet şevket samet servet nusret saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet ülfet hasret kifayet letafet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ CEVDET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (cevde) göre CEVDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (cevd) göre CEVDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cev) göre CEVDET ile Uyumlu İsimler :

cevat cevahir cevher cevval cevriye

İlk 2 harfine (ce) göre CEVDET ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile celalettin cemalettin celil ceylan cebrail cezmi cenap cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay celali celile cemay cengizhan ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEVDET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

cüneyt cahit cihat cevat cavit cankut cemşit cankat cömert

CEVDET isminin Anlamı

CEVDET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEVDET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEVDET + Anlam" veya "CEVDET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEVDET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEVDET adını oluşturan C, E, V, D, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

C
E
V
D
E
T
TOPLAM
3
6
27
5
6
24
71

CEVDET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1071. bilgehan, 1072. buket, 1073. cevdet, 1074. ufuk, 1075. selim, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa