SAFFET İsim Raporu:

SAFFET Adının Yaygınlığı

SAFFET Türkiye'de en çok kullanılan 650. isim (... 648. haldun, 649. hüsamettin, 650. saffet, 651. köksal, 652. ümran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı SAFFET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

SAFFET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:56 itibariyle yaklaşık 24,376 kişinin isminin SAFFET olduğu ve SAFFET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAFFET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAFFET yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAFFET Türkiye'nin en yaygın 650. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 650. ad ise Hunter ismi. SAFFET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 648. Anton 649. Satish 650. Hunter 651. Evans 652. Willis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAFFET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAFFET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAFFET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAFFET İsminin Yazılışı:

....-..-...-..-

Denizcilik Alfabesinde SAFFET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAFFET İsminin Barkod Yazılışı:

SAFFET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAFFET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAFFET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAFFET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (affet) göre saffet ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ffet) göre saffet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fet) göre saffet ile Uyumlu İsimler :

rafet ülfet letafet afet refet

Son 2 harfine (et) göre saffet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet nusret saadet cevdet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet vecdet hasret kifayet medet müferet nüshet satvet inayet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ SAFFET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (saffe) göre SAFFET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (saff) göre SAFFET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (saf) göre SAFFET ile Uyumlu İsimler :

safiye safa safi safire

İlk 2 harfine (sa) göre SAFFET ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi sadettin sabiha sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAFFET İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

samet saadet satvet

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

serhat sedat suat sait servet seyit sacit sebahat sermet sabit sabahat semahat sebat serbülent semihat sonat

SAFFET isminin Anlamı

SAFFET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAFFET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAFFET + Anlam" veya "SAFFET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAFFET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAFFET adını oluşturan S, A, F, F, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

S
A
F
F
E
T
TOPLAM
22
1
7
7
6
24
67

SAFFET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 912. hayim, 913. hediye, 914. saffet, 915. orhan, 916. şenel, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal