AFET İsim Raporu:

AFET Adının Yaygınlığı

AFET Türkiye'de en çok kullanılan 1929. isim (... 1927. adeviye, 1928. adviye, 1929. afet, 1930. bayındır, 1931. aydin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AFET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AFET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:15 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin AFET olduğu ve AFET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AFET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AFET yaşadığını tahmin ediyoruz.

AFET Türkiye'nin en yaygın 1929. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1929. ad ise Andrei ismi. AFET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1927. Rosanne 1928. Violeta 1929. Andrei 1930. Dena 1931. Ammar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AFET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AFET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AFET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AFET İsminin Yazılışı:

.-..-..-

Denizcilik Alfabesinde AFET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AFET İsminin Barkod Yazılışı:

AFET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AFET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AFET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

şerafettin rafet letafet

SON HARFLERİ AFET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (fet) göre afet ile Uyumlu İsimler :

saffet ülfet refet

Son 2 harfine (et) göre afet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet nusret saadet cevdet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet vecdet hasret kifayet medet müferet nüshet satvet inayet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ AFET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (afe) göre AFET ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (af) göre AFET ile Uyumlu İsimler :

afşin afife afitap afşar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AFET İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

ahmet aykut adalet ant azat abdüssamet

AFET isminin Anlamı

AFET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AFET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AFET + Anlam" veya "AFET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AFET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AFET adını oluşturan A, F, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 38:

A
F
E
T
TOPLAM
1
7
6
24
38

AFET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 80. hare, 81. reha, 82. afet, 83. deham, 84. ince, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 38 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

cafer damla hare reha deham ince gani