NEDRET İsim Raporu:

NEDRET Adının Yaygınlığı

NEDRET Türkiye'de en çok kullanılan 1088. isim (... 1086. nafiz, 1087. necat, 1088. nedret, 1089. nehir, 1090. nezahat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NEDRET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NEDRET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 06:57 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin NEDRET olduğu ve NEDRET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEDRET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEDRET yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEDRET Türkiye'nin en yaygın 1088. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1088. ad ise Tuan ismi. NEDRET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1086. Nadeem 1087. Dave 1088. Tuan 1089. Bob 1090. Joaquin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEDRET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEDRET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEDRET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEDRET İsminin Yazılışı:

-..-...-..-

Denizcilik Alfabesinde NEDRET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEDRET İsminin Barkod Yazılışı:

NEDRET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEDRET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEDRET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (edret) göre nedret ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dret) göre nedret ile Uyumlu İsimler :

kudret

Son 3 harfine (ret) göre nedret ile Uyumlu İsimler :

fikret nusret hasret müferet hicret mefaret

Son 2 harfine (et) göre nedret ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nezaket himmet vecdet ülfet kifayet letafet medet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hümmet abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ NEDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nedre) göre NEDRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nedr) göre NEDRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ned) göre NEDRET ile Uyumlu İsimler :

nedim nedime nedviye

İlk 2 harfine (ne) göre NEDRET ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

necdet nejdet nezaket nezhet neşet

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat nevzat nejat nusret nimet nüket nükhet nebahat nahit necat nezahat nüshet nüvit nurhayat nüzhet

NEDRET isminin Anlamı

NEDRET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEDRET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEDRET + Anlam" veya "NEDRET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEDRET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEDRET adını oluşturan N, E, D, R, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

N
E
D
R
E
T
TOPLAM
17
6
5
21
6
24
79

NEDRET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1390. makbule, 1391. mevhibe, 1392. nedret, 1393. nevin, 1394. nural, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi