GÖKSAL İsim Raporu:

GÖKSAL Adının Yaygınlığı

GÖKSAL Türkiye'de en çok kullanılan 1258. isim (... 1256. gıyasettin, 1257. gökalp, 1258. göksal, 1259. göksun, 1260. ilgen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GÖKSAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

GÖKSAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:40 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin GÖKSAL olduğu ve GÖKSAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKSAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKSAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKSAL Türkiye'nin en yaygın 1258. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1258. ad ise Gladys ismi. GÖKSAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1256. Lina 1257. Ruby 1258. Gladys 1259. Kelvin 1260. Rodger isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKSAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKSAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKSAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKSAL İsminin Yazılışı:

--.----.-....-.-..

Denizcilik Alfabesinde GÖKSAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKSAL İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKSAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKSAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKSAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (öksal) göre göksal ile Uyumlu İsimler :

köksal

Son 4 harfine (ksal) göre göksal ile Uyumlu İsimler :

eksal

Son 3 harfine (sal) göre göksal ile Uyumlu İsimler :

ünsal emsal gürsal kutsal ersal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre göksal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ GÖKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (göksa) göre GÖKSAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (göks) göre GÖKSAL ile Uyumlu İsimler :

göksel göksu göksun göksen

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKSAL ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur gökalp göktuğ gökberk gök gökcan göker gökşenay göknil göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKSAL ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gürsel gönül göksel gürol gülnihal günsel gürel güldal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

GÖKSAL isminin Anlamı

GÖKSAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKSAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKSAL + Anlam" veya "GÖKSAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKSAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKSAL adını oluşturan G, Ö, K, S, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

G
Ö
K
S
A
L
TOPLAM
8
19
14
22
1
15
79

GÖKSAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1386. güçlü, 1387. günhan, 1388. göksal, 1389. gözen, 1390. makbule, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan gözen makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi