NURKAL İsim Raporu:

NURKAL Adının Yaygınlığı

NURKAL Türkiye'de en çok kullanılan 1776. isim (... 1774. nurcihan, 1775. nurgün, 1776. nurkal, 1777. nurper, 1778. nursev, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NURKAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NURKAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:26 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin NURKAL olduğu ve NURKAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURKAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NURKAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

NURKAL Türkiye'nin en yaygın 1776. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1776. ad ise Leopoldo ismi. NURKAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1774. Murali 1775. Marty 1776. Leopoldo 1777. Dominique 1778. Mohsen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURKAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURKAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURKAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURKAL İsminin Yazılışı:

-...-.-.-.-.-.-..

Denizcilik Alfabesinde NURKAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURKAL İsminin Barkod Yazılışı:

NURKAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURKAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURKAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURKAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urkal) göre nurkal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rkal) göre nurkal ile Uyumlu İsimler :

erkal

Son 3 harfine (kal) göre nurkal ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (al) göre nurkal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ NURKAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nurka) göre NURKAL ile Uyumlu İsimler :

nurkan

İlk 4 harfine (nurk) göre NURKAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nur) göre NURKAL ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURKAL ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURKAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

nural

'n' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

nihal nurgül nail nil nursel nebil nilgül nesligül nevil nezail neval neytel nidal

NURKAL isminin Anlamı

NURKAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURKAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURKAL + Anlam" veya "NURKAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURKAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURKAL adını oluşturan N, U, R, K, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

N
U
R
K
A
L
TOPLAM
17
25
21
14
1
15
93

NURKAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1852. naziye, 1853. nilgül, 1854. nurkal, 1855. tümer, 1856. şemvel, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun gürsal habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül tümer şemvel betigül fethiye gülhis mukadder nergiz gökşin nüvide yetiş